fabank
09 آذر 1401 - 22:19

جام جهانی قطر| سرمربی استرالیا: هنوز وقت جشن گرفتن نیست/ شبکه‌های اجتماعی ممنوع!

با وجود صعود تیم ملی فوتبال استرالیا به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سرمربی این تیم تمایلی به جشن گرفتن ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی استرالیا با تحمیل شکست یک بر صفر به دانمارک در آخرین دور از بازی‌های گروه D‌جام جهانی 2022، بعد از فرانسه به عنوان دومین تیم راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. این اتفاق برای اولین بار از سال 2006 برای کانگروها رخ می‌دهد و با این حال سرمربی آنها گراهام آرنولد تأکید داشت که برای جشن گرفتن هنوز زود است.

آرنولد گفت: من به تلاشی که پسرانم در این بازی انجام دادند افتخار می‌کنم. در مقطع کوتاهی بازی را شل گرفتیم اما تلاش‌ آنها باورنکردنی بود. این نتیجه حاصل میزان بالایی از خودباوری و زحمت بازیکنان است. بازیکنان ما با ذهنیتی عالی پا به میدان گذاشتند. نتیجه چهار سال تلاش‌مان را گرفتیم. من خودباوری، انرژی و تمرکز را در چهره بازیکنانم برای این بازی می‌دیدم.

سرمربی استرالیا در پاسخ به اینکه تیمش چگونه به این پیروزی واکنش نشان خواهد داد اظهار داشت: خبری از جشن نیست! اگر توانستیم دانمارک را هم بعد از یک بازی سخت و پیروزی ارزشمند برابر تونس شکست دهیم، به همین دلیل بود چون جلوی احساسات‌مان را گرفتیم، زود جشن نگرفتیم. الان هم باید همان کار را انجام دهیم. پس نه خبری از جشن است، نه احساساتی شدن. باید به اندازه کافی بخوابیم و استراحت کنیم و تا بازی بعدی هم استفاده از شبکه‌های اجتماعی ممنوع است. در مورد خودم هم قبلاً گفته بودم و امیدوارم که شما هم سرانجام باور کنید که من واقعاً دنبال کننده رسانه‌‌ها نیستم. می‌دانم که پیگیری اخبار شبکه‌های اجتماعی می‌تواند روی ذهن بازیکنانم تأثیر منفی بگذارد. همان مردمی که یک روز حامی‌تان هستند، روز بعد ممکن است شما را نابود کنند و این می‌تواند به یک سلبریتی و ستاره ورزشی ضربه‌ای سنگین بزند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890812