fabank
15 بهمن 1401 - 12:27

بیمارستان ۶۴ تختخوابی میامی افتتاح شد

میامی - مراسم افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام رضا(ع) میامی با حضور وزیر بهداشت و همچنین جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در میامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کابینه سیزدهم پیش از ظهر شنبه در بدو آغاز سفر خود به استان سمنان مورد استقبال مسئولان در شهرستان میامی قرار گرفت و بلافاصله در مراسم افتتاح بیمارستان ۶۴ تخت خوابی این شهرستان شرکت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره این طرح به خبرنگار مهر، گفت: افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام رضا (ع) در پنج هزار و ۱۰۰ متر مربع امروز در حالی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور وزیر بهداشت صورت می‌گیرد که برای این طرح ۷۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حسین شیبانی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای تجهیز بیمارستان از وزارت بهداشت اختصاص یافت، تاکید کرد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ساختمان بیمارستان از محل سفر رئیس جمهور و مابقی از محل اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی استان سمنان تأمین شده است.

وی با بیان اینکه این بیمارستان به واسطه جمعیت شهرستان میامی و همچنین قرارگیری در مسیر کریدور تهران - مشهد، ویژه خدمت رسانی به زائران رضوی و تصادفات احتمالی، ضرورت داشت، بیان کرد: مراحل ساخت این بیمارستان از سال ۹۶ آغاز و امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

به گزارش مهر، وزیر بهداشت تا ساعتی دیگر بلوک زایمان بیمارستان بهار را نیز افتتاح خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018312