fabank
09 آذر 1401 - 08:55

ایجاد شهرک‌های سینمایی در مجموعه شهر آفتاب

شهردار تهران با بیان اینکه مجموعه شهر آفتاب می‌توانیم زیرساخت‌هایی درباره شهرک سینمایی به صورت مشترک ایجاد کنیم، گفت: در خیابان سی تیر هم موزه عروسک و سینمای کودک و نوجوان می‌توان ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عصر روز گذشته، سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱، علیرضا زاکانی میزبان محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونانش بود. در این دیدار موضوعاتی مانند جشنواره فیلم فجر و مشارکت شهرداری در تولید آثار سینمایی، ساخت شهرک سینمایی در مجموعه شهر آفتاب، استفاده از ظرفیت‌های تبلیغاتی شهر برای تبلیغات فیلم‌های سینمایی، استفاده از فضای ۷۰۰ متری در خیابان سی تیر برای ایجاد موزه عروسک مورد درخواست وزارت ارشاد قرار گرفت.

همچنین تعیین تکلیف سینماهایی که بافت شهر را فرسوده کرده است، توسعه سینماها، حل مشکلات تئاتر شهر، موزه سینما و فضای سبز مجاور آن نیز از دیگر محورهای گفت‌وگو در این دیدار بود.

ایجاد شهرک‌های سینمایی در مجموعه شهر آفتاب

شهردار تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه سیاست ما در مجموعه شهرداری این است که با تمام دستگاه‌ها مشارکت و ظرفیت‌های تهران را افزایش دهیم، اظهار کرد: در مجموعه شهر آفتاب می‌توانیم زیرساخت‌هایی درباره شهرک سینمایی به صورت مشترک ایجاد کنیم. در خیابان سی تیر هم موزه عروسک و سینمای کودک و نوجوان می‌توان ایجاد کرد. همچنین برای توسعه سالن‌های سینما آمادگی داریم و حتی در باغ کتاب در تلاش هستیم که تعداد سالن‌ها را بیشتر کنیم.

وی افزود: درباره سینماهای قدیمی اگر این سازه‌ها ماندگاری و استحکام داشته باشند می‌توانند بازسازی شوند و اگر استحکام لازم را نداشته باشد می‌توان آنها را نوسازی کرد، علاوه بر این در فضاهای تبلیغاتی می‌توانیم فرصت‌های جدیدی به وزارت ارشاد اختصاص دهیم.

امسال جشنواره فجری متفاوت خواهیم داشت

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر به یکی از نمادهای جشن پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل شده، عنوان کرد: امسال جشنواره‌ای متفاوتی را خواهیم داشت و یکی از اقداماتی که انجام دادیم این است که جشنواره جهانی را در کنار آن در یک زمان برگزار می‌کنیم؛ در این خصوص کمک شهرداری را برای برگزاری این جشنواره و در اختیار قرار دادن برج میلاد را درخواست می‌کنیم و همچنین مشارکت شهرداری در بحث تولیدات آثار مرتبط با شهر تهران و کمک به اجرای جشنواره حقیقت را تقاضا داریم.

نقش مداخله گر شهرداری و مشارکت در سیاست گذاری در حوزه فرهنگی

محمدامین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این دیدار گفت: از سال گذشته ارتباطات خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم و اعتقاد ما این است که شهرداری در حوزه فرهنگی به جز پشتیبانی نقش مداخله گر و مشارکت در سیاست گذاری داشته باشد، همچنین از وزارت ارشاد خواستاریم که موضوعات مرتبط با شهر و آسیب‌های اجتماعی در جشنواره‌ها دیده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889421